• 02
  • 04
  • 01
  • 03

Efekty realizacji projektu

Podczas realizacji projektu pracowaliśmy nad stworzeniem modelowego systemu edukacyjnego, którego wdrożenie mogłoby przyczynić się do zwiększenia liczby pobrań narządów w Polsce, co skutkuje poprawą stanu zdrowia wielu cierpiących osób. Niejednokrotnie jest to tez jedyna możliwość ratowania życia. By doprowadzić do jak najefektywniejszego i dopasowanego do polskich możliwości systemu przeprowadziliśmy:

1. Spotkania trenerów i koordynatorów transplantacyjnych, które pomogły w dokładnym poznaniu polskiego systemu transplantacyjnego (w kwestiach medyczno - administracyjnych i społecznych) oraz zasad konstruowania szkoleń komunikacyjnych

 zdj1www

2. Spotkania z ekspertami z Hiszpanii (przedstawiciele Agencji Narodowej ds. Transplantacji - ONT, Ministerstwa Zdrowia, z koordynatorami ds. transplantacji ze szpitali oraz z trenerami), które pomogły nam poznać etapy wdrażania i funkcjonowania edukacyjnego systemu transplantacyjnego, który jest uważany za najlepszy na świecie (spotkania organizowane przez naszego partnera - IAVANTE - instytucję szkoleniową działającą pod Ministerstwem Zdrowia). Podczas tych spotkań poza wymiana doświadczeń mogliśmy także podpatrzeć metody szkoleniowe systemu.

Zdj2www

3. Szkolenia testujące - po pracach nad stworzeniem systemu edukacyjnego dla polskich specjalistów prowadziliśmy test przygotowanych szkoleń. Testy 6 szkoleń systemu odbywały się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na szkolenia byli zapraszani koordynatorzy transplantacyjni.

zdj3www

4. Po przetestowaniu szkoleń i naniesieniu zmian stworzyliśmy modelowy system edukacji, którego opis pojawił się także w wydanej przez nas publikacji "Szkolenia, które mogą ocalić życie - Porozmawiajmy o transplantacji". Całą publikację można zobaczyć tutaj:

i-takie-cos